به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


آقای ارزش افزوده و صادرات ميوه خشك به تركيه و روسيه

آقای ارزش افزوده و صادرات ميوه خشك به تركيه و روسيه

صنایع تبدیلی حقیقتا بمب ارزش افزوده است. مثلا فرض کنید قیمت عمده هر کیلوگرم سیب، هزار تومان باشد. از هر 10 کیلوگرم سیب، یک کیلوگرم چیپس سیب بدست می‌آید؛ قیمت این یک کیلوگرم میوه خشک در بازار، بین 30 تا 50 هزار تومان است.

اسماعیل اطمینان توانسته مشتری‌هایی در ترکیه و روسیه برای محصولاتش دست و پا کند؛ مشتری هایی که بسیار پر و پا قرصند و سفارش های زیادی به او داده اند. او در این باره می‌گوید: «ترکیه در تولید میوه خشک کشور صاحب سبکی است. وقتی محصولات را برای معرفی به آنجا فرستادیم، چندی بعد دعوتنامه معاون وزیر بازرگانی ترکیه به دستمان رسید. به ترکیه سفر کردیم و متوجه شدیم از محصولات بسیار خوششان آمده است. در آنجا اصرار داشتند که من کارگاهم را به ترکیه منتقل کنم و در آنجا مشغول به کار شوم و انواع مشوق ها را هم ارائه کردند.»

این کارآفرین اقتصاد مقاومتی می‌افزاید: «... سعی کردم به زبان اقتصاد آن ها را متقاعد کنم که به جای فکر کردن به تغییر مکان کارگاه من از ایران به ترکیه، به خرید محصول صادراتی ایران فکر کنند. به آن‌ها گفتم باید بدانید این میوه‌ها با طعم متفاوت و دلپذیر فقط در ایران تولید می‌شود و در هیچ جای دیگر جهان از جمله ترکیه یافت نمی‌شود. اگر بخواهیم این میوه‌ها را از ایران به ترکیه بیاوریم، هزینه زیادی دارد و قیمت تمام شده بسیار افزایش می‌یابد؛ پس اجازه دهید من در ایران به کارم ادامه دهم و محصولاتم را به ترکیه صادر کنم که مورد موافقتشان قرار گرفت و در مرحله نخست سفارش ماهانه 5 تن میوه خشک را دادند. محصولات را برای روسیه هم ارسال کردیم و در مسکو مشتری خوبی پیدا کردیم که ماهانه 10 تن میوه خشک سفارش داد... ادامه مطلب

منبع: بسيج سازندگي

مطالب مرتبط:

حمایت ویژه از صنایع تبدیلی و کارخانه‌های راکد

از توليدات ترشی در منزل تا صادرات به بازارهای آمريكا!

خدمات رایگان مشاوره صادرات برای شرکت‌های دانش‌بنیان

ایجاد شغل برای 50 نفر + صادرات محصولات با 20 میلیون تومان تسهیلات

ايجاد كارگاه گوهر‌تراشي در پاركينگ خانه پدری با درآمد سالانه 120 ميليون تومان

 هم اکنون عضو کانال تولید ثروت در تلگرام شویدhttp://farhangajabshir.ir/wp-content/uploads/2016/01/Telegram-icon-300x300.pngمنبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است